eko-bar

Wolna Kuchnia to kuchnia raw i slow food wolna od GMO, sztucznych: barwników, konserwantów, polepszaczy smaku, zagęstników; nabiału – mleka i jaj, glutenu, mięsa

 

Czym jest Eko-Bar? 

W tym sezonie to nietypowy bar, gdzie znajdziesz dostosowane do Twoich potrzeb
Wege i Eko jedzenie na zamówienie.

 
eko-bar

Jak zamówić?

Zasada w tym sezonie:

Zadzwoń lub napisz do nas z kilkudniowym wyprzedzeniem w celu ustalenia menu i rezerwacji. Chęć skorzystania z naszej oferty potwierdź wcześniej i wpłać zaliczkę.

Gdzie zjeść?

Zjeść możesz u nas (uwaga! - trwają jeszcze prace budowlano-porządkowe wokół budynku) – piknikując na łące lub zasiadając przy dębowym stole w domu zbudowanym z gliny i słomy, lub u siebie - odbierz od nas zamówione dania.

Dla kogo?

Zapraszamy miłośników kuchni roślinnej, chcących się zdrowo odżywiać, podzielających nasz szacunek do środowiska naturalnego i jego zasobów. 

Dla Ciebie i osób Ci towarzyszących zaproponujemy jednen wspólny zestawu dań  z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb dietetycznych.

Co nas wyróżnia?

  • przygotowanie posiłków z dostosowaniem do Twoich wymagań pokarmowych

  • świeżość użytych produktów

  • użycie warzyw, owoców i ziół rosnących w naszym lub zaprzyjaźnionym certyfikowanym gospodarstwie ekologicznym

  • przygotowanie odpowiedniej porcji jedzenia = minimalizacja ilości wyrzucanych produktów spożywczych

Oferowane wegańskie posiłki podporządkowane są rytmowi przyrody (zmienne menu), przygotowane m.in. na bazie tego, co wyrosło w naszym certyfikowanym, ekologicznym Ogródku św. Izydora. Uwzględniamy potrzeby osób ze szczególnymi potrzebami żywieniowymi (nietolerancje pokarmowe, cukrzyca, choroby przewodu pokarmowego, nowotwory, diety typu – wg św. Hildegardy, wg dr Dąbrowskiej, detoks).